Blog > Komentarze do wpisu
Historia majtek męskich i damskich

Historia majtek męskich i damskich zatoczyła szerokie koło przez wiele lat. Majtki damskie z piętnastego wieku to jedne z pierwszych egzemplarzy bielizny wynalezione w ogólnej historii bielizny damskiej! Ich pomysłodawczyni – Katarzyna Medycejska nie mogła uzyskać poparcia dam ze swojego dworu. Unikały one noszenia majtek damskich, nawet po różnymi groźbami!

Wiele lat później pojawiły się na salonach majtki męskie. Miało to miejsce w roku 1935, a ich nazwa nie miała nic wspólnego ze współczesną nazwą 'majtki'. Bielizna ta nazywana była bowiem jockey lub y-front. Swoją droga konstrukcyjnie były one podobne do dzisiejszych majtek bokserek, a dużo dalej było im do stringów. Był to jednak bardzo wyraźny moment początkujący historię majtek męskich.

Majtki męskie miały swój wyraźniejszy początek w historii, lecz w gruncie rzeczy o wiele bogatszy wybór na dzień dzisiejszy mamy wśród majtek damskich. Najbardziej zażarta walka trwa pomiędzy figami i stringami. Figi wydają się zasłaniać nieco więcej. Majteczki te są obecnie bardzo popularnym rodzajem bielizny. Stringi zasłaniają mniej, przez co stają się bardziej seksowne.

Rywalizujące o miano najbardziej seksowych majtek stringi uznawane są za majtki bardzo skąpe. O dziwo możliwe jest jednak stworzenie zasłaniających jeszcze mniej majteczek! Są nimi chociażby mikro stringi. Majtki te są nowoczesne, aczkolwiek rodzaj bielizny praktycznie nic nie zasłaniający nie przypada wszystkim do gustu.

Zupełnie odmiennym rodzajem bielizny niż stringi są majtki bokserki. Noszona w obecnych czasach także przez kobiety bielizna uważana jest za bardzo wygodną. Nie jest to jednak jedyny atut tych majteczek. Są one wykonywane z bawełny, co gwarantuje z kolei dobre właściwości grzewcze. Najlepsze efekty w tym zakresie otrzymywane są w przypadku założenia majtek bokserek pod grube jeansy...

Mimo potrzeby zakrywania miejsc intymnych w trakcie zimy, majtki damskie z biegiem lat stawały się coraz bardziej skąpe. Nic nie zmieniło się także w momencie wynalezienia majtek bokserek w okolicach roku 1985. Dużą nowością były pokazy bielizny Victoria's Secret, które zainaugurowano jednak kilkanaście lat później.

wtorek, 10 sierpnia 2010, obieliznie

Polecane wpisy