Blog > Komentarze do wpisu
Majtki, majteczki...

Majtki damskie i majtki męskie mają interesującą historię. Należą one do bielizny, która została wynaleziona bardzo wcześnie. Szczególnie majtki damskie powstały bardzo wcześnie, bo już w wieku piętnastym. Majteczki te wymyśliła Katarzyna Medycejska, lecz dam nosiły je bardzo niechętnie. Dalsza historia majtek damskich jest już o wiele bliższa dzisiejszym czasom.

Majtki męskie miały z kolei wyraźniejsze początki. W roku 1935 tego typu majteczki pojawiły się po raz pierwszy. Przypominały wtedy bieliznę retro, a nazywano je Y-front lub jockey. Zasłaniały one o wiele więcej niż tradycyjne majteczki. Obecnie możemy już spotkać majtki – stringi męskie oraz majtki bokserki.

Mimo sporej różnorodności w bieliźnie męskiej i tak o wiele większy wybór czeka panie w sklepach z majtkami damskimi. Figi i stringi to tylko podstawowe rodzaje majtek. Między nimi toczy się jednak zażarta walka o miano majtek najbardziej seksownych. Niektórzy mężczyźni wolą oglądać swoje kobiety w zasłaniającymi co nieco majteczkach – figach. Inni preferują stringi – majtki odsłaniające niemalże całą pupę.

Majtki stringi są bardzo skąpymi majteczkami. Trudno wyobrazić sobie mniejsze majtki, aczkolwiek jest to możliwe! Nowoczesne majtki damskie – mikro stringi zasłaniają jeszcze mniej kobiecego ciałka i są jednym z najnowszych wynalazków wśród bielizny damskiej.

Przeciwieństwem tego typu majtek – stringów są majtki bokserki. Nie jest to co prawda bielizna damska, lecz zaliczamy ją do majtek męskich (mimo że majtki bokserki zakładane są coraz częściej także przez kobiety). Majteczki tego typu nadają się idealnie do spodni jeansowych, na cieplejsze dni. Wykonane z bawełny będą bardzo skutecznie chroniły miejsca intymne. Nic więc dziwnego, że panie pozazdrościły mężczyznom takich majtek męskich.

Co ciekawe bieg historii majtek damskich i majtek męskich znacznie różnił się w momencie wynalezienia bokserek w roku 1985. W tym czasie majtki damskie stawały się bielizną coraz więcej odsłaniającą. Organizowano pierwsze pokazy mody, które nie dorównywały jeszcze pokazom majteczek Victoria's Secret. Majteczki weszły jednak w kanon mody. Projektantom nie sprawiało różnicy pracowanie nad majtkami typu figi lub majtkami typu stringi. Najważniejsze były innowacje i tak też jest do dnia dzisiejszego.

piątek, 06 sierpnia 2010, obieliznie

Polecane wpisy