piątek, 27 sierpnia 2010
Rajstopy - także dla mężczyzn

Rajstopy męskie staja sie ostatnimi czasy coraz popularniejsze zarowno w swojej tradycyjnej formie jak i w formie rajstop męskich typu athletic. Na uboczu rozgorzała także dyskusja odnośnie tego, czy takie rajstopy nie uwłaczają godności mężczyzn i nie powinny być traktowane jako dodatek gejowski lub też coś absolutnie odrażającego...

Przeglądając zdjęcia angielskich domów mody, na których Panowie ubrani są w tradycyjne krótkie dżinsy i do tego mają na sobie rajstopy we wzory kwiatowe można mieć wrażenie, że jest się w nieco innej rzeczywistości. Anglicy posunęli się jednak o krok dalej i bezpośrednio nazwali tego typu rajstopy męskie typu athletic! Tak naprawdę nazwa wzięła się od tradycyjnych rajstop i konkretnie ich nazwy angielskiej: pantyhouse. Przerobiona ona została na manty house, czyli od mężczyzny angielskiego 'man' utworzony został tego typu stwór! Najpopularniejszy rozmiar tego typu rajstopy męskie typu athletic to 120 den, czyli są one dość grube wedle tradycyjnej europejskiej numeracji rajstop. Wychodzi jednak na to, że ekipa producentów tworząc właśnie takie rajstopy poczyniła bardzo dobry krok. Okazało się bowiem, że w okresie letnim mężczyznom rajstopy przeszkadzały. Uwierały ich we włosy i nie były delikatnie mówiąc zbyt praktyczne. W zimie natomiast rajstopy męskie typu athletic okazały się nie tylko przydatne pod względem ocieplenie nóg, ale także pod względem nowoczesnych trendów mody! W gruncie rzeczy można po cichu przyznawać sobie, że takie rajstopy rozweselają w ponurym okresie zimowym, lecz na Boga! Nie zapominajcie, że idąc takim tropem niedługo Panowie chodzili będą po ulicach ubrani w najróżniejsze stroje damskie, różowe bluzeczki itp.

Niektóre z prezentowanych wzorów wyglądają dosyć ciekawie. Np. rajstopy męskie moro robią na kobietach stosowne wrażenie, lecz nie na wszystkich Identycznie można zastanawiać się nad stworzeniem opinii na temat istniejących od niedawna megginsów – męskiego odpowiednika megginsów. Wychodzi więc na to, że mężczyźni mają o wiele większy wybór niż można sobie wyobrażać. Poważnie należy się jednak zastanowić nad tym, czy przypadkiem takie tendencje nie powinny być mordowane w zarodku i czy nie prowadzi to do popularnego swego czasu terminu metroseksualisty także odniesieniu do naszej ukochanej bielizny...

sobota, 21 sierpnia 2010
Stroje kąpielowe dla otyłych

W dzisiejszym tekście przeczytacie kolejne wskazówki odnośnie kupowania strojów kąpielowych dla otyłych w dużych sklepach bieliźniarskich. Choć zapewne wiecie już, ile czasu powinnyście przeznaczyć na takie optymalne zakupy i jak wygląda kwestia rozmiarówki dla największych rozmiarów to i tak Wasza wiedza w tym temacie prawdopodobnie nie jest zbyt duża. Oto kolejne wskazówki:

  • Godzina wykonywania zakupów i Wasz stan w takim momencie może być ważniejszy niż Wam się wydaje! Pierwszą kwestia jest robienie zakupów jak najwcześniej. Pozwoli to zachować dobre samopoczucie przez cały okres robienia zakupów i nie zmęczy nas – co w konsekwencji mogłoby okazać się bardzo niekorzystne. W sytuacji zmęczenia człowiek staje się mniej skoncentrowany na zakupach i staje się mu powoli wszystko jedno. W przypadku dobierania stroju kąpielowego dla osób przy tuszy o takich sytuacjach nie może być najmniejszego słowa, gdyż źle dobrany strój może po prostu nadawać się do wyrzucenia!
  • Pamiętajcie także, by przystępować do zakupów najedzonym! Jest to zdecydowanie inna metoda niż do przystępowania do zakupów tradycyjnej odzieży. Robienie zakupów na czczo wspomaga psychicznie Waszą postawę i pozwala zachować lepsze samopoczucie. W tym przypadku trzeba jednak coś zjeść, by po zakupie nie okazało się, że obiad sprawia, iż Wasz strój staje się niebezpiecznie ścisły! Dlatego też proponujemy zjedzenie co najmniej kilku kanapek przed wyjściem na zakupy związane ze strojami kąpielowymi dla osób otyłych.
  • Nie od dzisiaj wiadomo, że jasne kolory odchudzają. Taką podstawową zasadą powinny kierować się Panie przy tuszy, aczkolwiek nie tylko. Zdecydowanie ważne jest dobranie swojego stroju kąpielowego w sposób praktyczny, np. do swojej karnacji. Panie blade lub po prostu nie do końca opalone na początku swojego wyjazdu wypoczynkowego powinny zakładać kostiumy kąpielowe ciemne np. w kolorze czekoladowym, lecz nie wchodzące w czerń. Panie opalone mogą stosować się do następującej metody – im bardziej jesteście opalone, tym jaśniejsze stroje kąpielowe możecie zakładać. Jednak najwartościowszą sprawą jest to, aby do powyższych metod stosowały się także Panie otyłe i nie przejmowały się, że według niektórych specjalistów powinny one skupić się jedynie na tym, żeby stroje kąpielowe się na nich nie rozrywały...
wtorek, 10 sierpnia 2010
Historia majtek męskich i damskich

Historia majtek męskich i damskich zatoczyła szerokie koło przez wiele lat. Majtki damskie z piętnastego wieku to jedne z pierwszych egzemplarzy bielizny wynalezione w ogólnej historii bielizny damskiej! Ich pomysłodawczyni – Katarzyna Medycejska nie mogła uzyskać poparcia dam ze swojego dworu. Unikały one noszenia majtek damskich, nawet po różnymi groźbami!

Wiele lat później pojawiły się na salonach majtki męskie. Miało to miejsce w roku 1935, a ich nazwa nie miała nic wspólnego ze współczesną nazwą 'majtki'. Bielizna ta nazywana była bowiem jockey lub y-front. Swoją droga konstrukcyjnie były one podobne do dzisiejszych majtek bokserek, a dużo dalej było im do stringów. Był to jednak bardzo wyraźny moment początkujący historię majtek męskich.

Majtki męskie miały swój wyraźniejszy początek w historii, lecz w gruncie rzeczy o wiele bogatszy wybór na dzień dzisiejszy mamy wśród majtek damskich. Najbardziej zażarta walka trwa pomiędzy figami i stringami. Figi wydają się zasłaniać nieco więcej. Majteczki te są obecnie bardzo popularnym rodzajem bielizny. Stringi zasłaniają mniej, przez co stają się bardziej seksowne.

Rywalizujące o miano najbardziej seksowych majtek stringi uznawane są za majtki bardzo skąpe. O dziwo możliwe jest jednak stworzenie zasłaniających jeszcze mniej majteczek! Są nimi chociażby mikro stringi. Majtki te są nowoczesne, aczkolwiek rodzaj bielizny praktycznie nic nie zasłaniający nie przypada wszystkim do gustu.

Zupełnie odmiennym rodzajem bielizny niż stringi są majtki bokserki. Noszona w obecnych czasach także przez kobiety bielizna uważana jest za bardzo wygodną. Nie jest to jednak jedyny atut tych majteczek. Są one wykonywane z bawełny, co gwarantuje z kolei dobre właściwości grzewcze. Najlepsze efekty w tym zakresie otrzymywane są w przypadku założenia majtek bokserek pod grube jeansy...

Mimo potrzeby zakrywania miejsc intymnych w trakcie zimy, majtki damskie z biegiem lat stawały się coraz bardziej skąpe. Nic nie zmieniło się także w momencie wynalezienia majtek bokserek w okolicach roku 1985. Dużą nowością były pokazy bielizny Victoria's Secret, które zainaugurowano jednak kilkanaście lat później.

piątek, 06 sierpnia 2010
Majtki, majteczki...

Majtki damskie i majtki męskie mają interesującą historię. Należą one do bielizny, która została wynaleziona bardzo wcześnie. Szczególnie majtki damskie powstały bardzo wcześnie, bo już w wieku piętnastym. Majteczki te wymyśliła Katarzyna Medycejska, lecz dam nosiły je bardzo niechętnie. Dalsza historia majtek damskich jest już o wiele bliższa dzisiejszym czasom.

Majtki męskie miały z kolei wyraźniejsze początki. W roku 1935 tego typu majteczki pojawiły się po raz pierwszy. Przypominały wtedy bieliznę retro, a nazywano je Y-front lub jockey. Zasłaniały one o wiele więcej niż tradycyjne majteczki. Obecnie możemy już spotkać majtki – stringi męskie oraz majtki bokserki.

Mimo sporej różnorodności w bieliźnie męskiej i tak o wiele większy wybór czeka panie w sklepach z majtkami damskimi. Figi i stringi to tylko podstawowe rodzaje majtek. Między nimi toczy się jednak zażarta walka o miano majtek najbardziej seksownych. Niektórzy mężczyźni wolą oglądać swoje kobiety w zasłaniającymi co nieco majteczkach – figach. Inni preferują stringi – majtki odsłaniające niemalże całą pupę.

Majtki stringi są bardzo skąpymi majteczkami. Trudno wyobrazić sobie mniejsze majtki, aczkolwiek jest to możliwe! Nowoczesne majtki damskie – mikro stringi zasłaniają jeszcze mniej kobiecego ciałka i są jednym z najnowszych wynalazków wśród bielizny damskiej.

Przeciwieństwem tego typu majtek – stringów są majtki bokserki. Nie jest to co prawda bielizna damska, lecz zaliczamy ją do majtek męskich (mimo że majtki bokserki zakładane są coraz częściej także przez kobiety). Majteczki tego typu nadają się idealnie do spodni jeansowych, na cieplejsze dni. Wykonane z bawełny będą bardzo skutecznie chroniły miejsca intymne. Nic więc dziwnego, że panie pozazdrościły mężczyznom takich majtek męskich.

Co ciekawe bieg historii majtek damskich i majtek męskich znacznie różnił się w momencie wynalezienia bokserek w roku 1985. W tym czasie majtki damskie stawały się bielizną coraz więcej odsłaniającą. Organizowano pierwsze pokazy mody, które nie dorównywały jeszcze pokazom majteczek Victoria's Secret. Majteczki weszły jednak w kanon mody. Projektantom nie sprawiało różnicy pracowanie nad majtkami typu figi lub majtkami typu stringi. Najważniejsze były innowacje i tak też jest do dnia dzisiejszego.

1 ... 11 , 12 , 13 , 14
 
Tagi