poniedziałek, 22 listopada 2010
Pończochy bezszwowe

Zupełnie innym rodzajem pończoch niż pończochy FF (ze szwem) są pończochy bezszwowe.

Pończochy bezszwowe

Nie posiadają one charakterystycznego szwu, ani też dziury w górnej części pończoch. Jak sama nazwa wskazuje są bezszwowe, a wszystko to dzięki zastosowaniu nowoczesnych maszyn rotacyjnych. Maszyny te tworzą pończochy jednoczęściowo, czyli na okrągło. Nie powstają dwie części, które wymagałyby połączenia szwem.

Ponczochy bezszwowe

W rajstopach bezszwowych ważne jest wzmocnienie konstrukcji. Dzięki systemowi Reinforced Heel and Toe, na pięcie powstaje charakterystyczne V, zapobiegającego np. puszczaniu oczek.

Pończochy bezszwowe

Pończochy bezszwowe

Popularność tego typu pończoch była bardzo duża w latach 80tych, gdy po raz pierwszy pojawiały się one na rynku. Zaczęto zachwycać się różnymi odmianami pończoch bezszwowych tj. kryształki czyli pończochy siatkowe czy pończochy z tak zwanymi nie lecącymi oczkami. Druga z wymienionych cech była szczególnie ważna w momencie zakładania szorstkich butów czy też osiadania ostrych paznokci. Na tym tle nie spisywały się rajstopy FF, które mimo wszystko cieszą się nieustanną popularnością.

czytaj więcej obieliznie.pl

piątek, 19 listopada 2010
Ponczochy FF (Fully Fashioned)

Pończochy FF (Fully Fashioned) tworzą mniejszy, nieco archaiczny świat w wielkiej gali pończoch. Pończochy tego typu były bowiem produkowane jedynie na maszynach – krosnach płytowych, które przeszły do lamusa już około 60 lat temu! Dzięki produkcji na tak starych maszynach rajstopy te mają co najmniej jeden element znacznie je wyróżniający: szew przechodzący wzdłuż całych pończoch. Pończochy były bowiem tkane ręcznie w oparciu o szerokość nogi, a następnie dwie uszyte części łączone były na środku w postaci wspomnianego szwu.

Ponczochy FF

Ponczochy FF

Ponczochy FF

Ponczochy FF

Ponczochy FF

czytaj więcej obieliznie.pl

Tagi